- olejki do opalania

Olejki do opalania – co należy o nich wiedzieć?

Olejki do opalania zaraz obok kremów są jednymi z najpowszechniejszych produktów do ochrony skóry przed promieniami słonecznymi. Znajdziemy je praktycznie w każdej drogerii oraz supermarkecie. Jednak ich duża dostępność nie oznacza tego, że możemy sięgnąć po pierwszy lepszy produkt tego typu. Jak więc wybierać olejki do opalania? Jakich składników szukać, a których unikać? 

Właściwości olejków do opalania

Ochrona przed słońcem jest ważna, gdyż zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu skóry, a także chroni nasze ciało przed zbyt szybkim starzeniem się. Olejki do ciała dodatkowo natłuszczają i nawilżają naszą skórę, która w okresie wakacyjnym jest często przesuszona. Dlatego poleca się ich stosowanie za każdym razem, gdy wystawiamy się na słońce. Warto pamiętać i o tym, że nawet gdy na zewnątrz jest gorsza pogoda, to promienie wciąż bez trudu przedostaną się przez chmury. Poza rozbudowanymi właściwościami pielęgnującymi olejki do opalania bezpieczne na lato są łatwe i szybkie w użyciu. Łatwo rozsmarujemy je na ciele lub twarzy, w dodatku produkty tego typu nie zostawiają żadnych smug czy plam po sobie (w przeciwieństwie do wielu kremów).

Ochrona przed promieniowaniem

Jakie filtry przed promieniowaniem ultrafioletowym wybierać? Zdecydowanie te najsilniejsze, szczególnie gdy wybieramy się do ciepłych krajów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że bez względu na to, jaką ochronę wybierzemy (czy będzie to SPF15 czy SPF50) i tak się w mniejszym lub większym stopniu opalimy. Nie istnieją żadne kremy z filtrem, które całkowicie byłyby w stanie ochronić nas przed promieniowaniem. 

Podstawowe informacje o olejkach do opalania, które warto sobie przyswoić:

– występują w wielu formach oraz cenach (duża dostępność),

– warto dokładnie sprawdzać skład każdego produktu,

– należy wybierać przede wszystkim naturalne olejki,

– zabezpieczają skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym,

– powinno się używać olejków z dużym filtrem,

– jeden z powszechniejszych sposobów na ochronę przed słońcem.